Logoseedance2ai.io

Nästa generations plattform för AI-videoskapande

AI-video

Seedance 2.5Seedance 2.0Seedance 2 MiniSeedance 1.5 ProWan 3.0MiniMax H3Kling 3
Kling 4.0Kling o3Veo 3Kling 2.6AI Music

AI-bild

Seedream 5 ProSeedream 5Nano Banana 2.1Nano Banana ProNano Banana 2GPT Image 2GPT Image 2.5

Mitt konto

Hantera återbetalningar

Hjälp och resurser

PriserBlack Friday-erbjudandeShowcaseGuideAPIOm ossKontakt
  • 🇺🇸 English
  • 🇨🇳 简体中文
  • 🇭🇰 繁體中文
  • 🇫🇷 Français
  • 🇯🇵 日本語
  • 🇰🇷 한국어
  • 🇩🇪 Deutsch
  • 🇧🇷 Português
  • 🇪🇸 Español
  • 🇦🇪 العربية
  • 🇮🇹 Italiano
  • 🇮🇱 עברית
  • 🇳🇱 Nederlands
  • 🇵🇱 Polski
  • 🇸🇪 Svenska
  • 🇺🇦 Українська
  • 🇹🇷 Türkçe
  • 🇷🇴 Română
  • 🇮🇩 Bahasa Indonesia

© 2026 seedance2ai.io. All rights reserved.

VillkorIntegritetÅterbetalningspolicy
support@seedance2ai.io

seedance2ai.io är en oberoende plattform för AI-skapande. Vi är inte anslutna till, godkända eller sponsrade av utvecklarna av de AI-modeller som nämns på webbplatsen. Produktnamn och varumärken tillhör respektive ägare.

PriserSkapa
LogoSeedance 2.0
Seedance 2.5
NEW
Seedance 2 Pro
HOT
Seedance 2 Mini
FREE
Virtuell provning
NEW
Wan 3.0
Wild
MiniMax H3
VALUE
Kling 4.0
NEW
Kling 3
GPT ImageGPT Image 2.5
NEW
GPT ImageGPT Image 2
HOT
Seedance2AISeedream 5 Pro
Wild
Nano BananaNano Banana 2.1
NEW
Nano BananaNano Banana Pro
Nano BananaNano Banana 2
AI Musik
Seedance 2.0 Showcase
GPT ImageGPT Image 2 Showcase
API
MCP
NEW
Bjud in och tjäna
HemSeedance 2.0GuidePriserHistorik
Tillbaka till GPT Image 2-meddelanden
HemGPT Image 2-meddelandenWatercolor Fashion Illustration Sketch
ProduktmarknadsföringAffisch / FlyerAkvarellSkiss / Line ArtInfluencer/modellModeobjekt

Watercolor Fashion Illustration Sketch

Watercolor Fashion Illustration Sketch preview image 1
Watercolor Fashion Illustration Sketch preview image 2
Watercolor Fashion Illustration Sketch preview image 3
Watercolor Fashion Illustration Sketch preview image 4

A prompt designed to transform real photos into elegant watercolor runway fashion sketches, maintaining the original outfit while adjusting proportions.

Publicerad 14 maj 2026Originalspråk: EN

Fråga

Fullständig snabbtext, redo att kopiera eller anpassa.

Transform the uploaded photo into a full-body watercolor fashion illustration in the style of an elegant runway design sketch. Preserve the original outfit, pose, silhouette, colors, fabrics, accessories, shoes, hairstyle and overall styling from the photo. Do not redesign the clothing.

Use elongated fashion-sketch proportions The clothing should remain realistic and recognizable, with accurate cut, fit, folds, fabric texture, prints and details.

Style: high-fashion watercolor illustration, loose expressive ink lines, delicate pencil contour, transparent watercolor washes, soft shadows, painterly texture, minimalist editorial mood. White or very light background, clean composition, full body centered, lots of negative space. Elegant, modern, airy, like a professional fashion designer sketch.

Skapare

S

simeon-sanai

Detaljer

Publicerad
14 maj 2026
Språk
EN
Modell
GPT Image 2
Produktmarknadsföring
Affisch / Flyer
Akvarell
Skiss / Line Art
Influencer/modell
Modeobjekt

Engagemang

Gillar
159
Visningar
8.2K
Aktier
14
Kommentarer
42
Bokmärken
119
Citat
2

Snabba åtgärder

Mer från GPT Bild 2

Relaterade meddelanden från samma modell och kategorier.

Utforska alla uppmaningar
Watercolor Fashion Travel Illustration preview image 1

Av Taaruk

Watercolor Fashion Travel Illustration

Inlägg på sociala medier · Produktmarknadsföring · Akvarell · Illustration

39518.5K
Parisian Fashion Lifestyle Illustration preview image 1

Av @ZEPHYRA LEIGH

Parisian Fashion Lifestyle Illustration

Affisch / Flyer · Produktmarknadsföring · Illustration · Akvarell

1241
Surrealist Fashion Brand Poster preview image 1

Av Heisenberg

Surrealist Fashion Brand Poster

Produktmarknadsföring · Affisch / Flyer · Fotografering · Minimalism

1.7K84.7K
Avant-Garde Eyewear Fashion Ad preview image 1

Av Synthia

Avant-Garde Eyewear Fashion Ad

Produktmarknadsföring · Affisch / Flyer · Fotografering · Cyberpunk/Sci-Fi

51616.4K
Watercolor Urban Travel Poster preview image 1

Av Taaruk

Watercolor Urban Travel Poster

Affisch / Flyer · Produktmarknadsföring · Akvarell · Illustration

46217.5K
Urban Fashion Editorial Collage Poster preview image 1

Av K

Urban Fashion Editorial Collage Poster

Affisch / Flyer · Produktmarknadsföring · Illustration · Retro / Vintage

41414.5K