Logoseedance2ai.io

Nästa generations plattform för AI-videoskapande

AI-video

Seedance 2.5Seedance 2.0Seedance 2 MiniSeedance 1.5 ProWan 3.0MiniMax H3Kling 3
Kling 4.0Kling o3Veo 3Kling 2.6AI Music

AI-bild

Seedream 5 ProSeedream 5Nano Banana 2.1Nano Banana ProNano Banana 2GPT Image 2GPT Image 2.5

Mitt konto

Hantera återbetalningar

Hjälp och resurser

PriserBlack Friday-erbjudandeShowcaseGuideAPIOm ossKontakt
  • 🇺🇸 English
  • 🇨🇳 简体中文
  • 🇭🇰 繁體中文
  • 🇫🇷 Français
  • 🇯🇵 日本語
  • 🇰🇷 한국어
  • 🇩🇪 Deutsch
  • 🇧🇷 Português
  • 🇪🇸 Español
  • 🇦🇪 العربية
  • 🇮🇹 Italiano
  • 🇮🇱 עברית
  • 🇳🇱 Nederlands
  • 🇵🇱 Polski
  • 🇸🇪 Svenska
  • 🇺🇦 Українська
  • 🇹🇷 Türkçe
  • 🇷🇴 Română
  • 🇮🇩 Bahasa Indonesia

© 2026 seedance2ai.io. All rights reserved.

VillkorIntegritetÅterbetalningspolicy
support@seedance2ai.io

seedance2ai.io är en oberoende plattform för AI-skapande. Vi är inte anslutna till, godkända eller sponsrade av utvecklarna av de AI-modeller som nämns på webbplatsen. Produktnamn och varumärken tillhör respektive ägare.

PriserSkapa
LogoSeedance 2.0
Seedance 2.5
NEW
Seedance 2 Pro
HOT
Seedance 2 Mini
FREE
Virtuell provning
NEW
Wan 3.0
Wild
MiniMax H3
VALUE
Kling 4.0
NEW
Kling 3
GPT ImageGPT Image 2.5
NEW
GPT ImageGPT Image 2
HOT
Seedance2AISeedream 5 Pro
Wild
Nano BananaNano Banana 2.1
NEW
Nano BananaNano Banana Pro
Nano BananaNano Banana 2
AI Musik
Seedance 2.0 Showcase
GPT ImageGPT Image 2 Showcase
API
MCP
NEW
Bjud in och tjäna
HemSeedance 2.0GuidePriserHistorik
Tillbaka till GPT Image 2-meddelanden
HemGPT Image 2-meddelandenEnclosed O'Neill Cylinder City
SpeltillgångAffisch / FlyerAnime / MangaCyberpunk/Sci-FiStadsbild / GataArkitektur / Interiör

Enclosed O'Neill Cylinder City

Enclosed O'Neill Cylinder City preview image 1

Generates a detailed anime-style futuristic city inside a fully enclosed O'Neill cylinder colony for sci-fi worldbuilding or concept art.

Publicerad 3 maj 2026Originalspråk: EN

Fråga

Fullständig snabbtext, redo att kopiera eller anpassa.

Create a highly detailed wide-angle anime sci-fi cityscape inside a completely enclosed O'Neill cylinder colony, viewed from an elevated perspective looking down the length of the cylinder toward a hazy circular vanishing point. The interior surface curves upward on both sides and overhead, packed with dense Japanese-inspired neighborhoods, apartment towers, small houses with red and blue roofs, elevated roads, pedestrian streets, parks, trees, canals, and rail lines. A bright central axial light system runs through the middle of the cylinder as three long glowing white-yellow strips, casting soft atmospheric light and creating a deep sense of scale. Include one visible elevated train on the right foreground track, many tiny pedestrians and vehicles, and warm lit windows throughout. Add readable urban signage including 3 Japanese-style residential district signs, 1 ramen shop sign, and 1 Neo-Kyoto sign, integrated naturally into the city. Use clean detailed anime line art with crisp ink outlines, cel-shaded colors, intricate architectural detail, slight fisheye perspective, blue atmospheric haze in the distance, and a lively futuristic Neo-Kyoto mood. The scene should feel like an impossible enclosed space colony, not an open sky city, with the full cylinder shell visibly surrounding the entire metropolis.

Skapare

R

Rollie the Stray Mutt

Detaljer

Publicerad
3 maj 2026
Språk
EN
Modell
GPT Image 2
Speltillgång
Affisch / Flyer
Anime / Manga
Cyberpunk/Sci-Fi
Stadsbild / Gata
Arkitektur / Interiör

Engagemang

Gillar
3
Visningar
110
Aktier
0
Kommentarer
0
Bokmärken
17
Citat
0

Snabba åtgärder

Mer från GPT Bild 2

Relaterade meddelanden från samma modell och kategorier.

Utforska alla uppmaningar
Zombie Survival RPG Anime Ad Poster preview image 1

Av 蓮華@AIおもしろ研究者

Zombie Survival RPG Anime Ad Poster

Produktmarknadsföring · Affisch / Flyer · Speltillgång · Anime / Manga

1274.7K
Cyberpunk Elf and War Machine preview image 1

Av Eris Create Lab

Cyberpunk Elf and War Machine

Speltillgång · Affisch / Flyer · Anime / Manga · Cyberpunk/Sci-Fi

1151.8K
Cyberpunk Anime Energy Awakening preview image 1

Av A.I.Warper

Cyberpunk Anime Energy Awakening

Speltillgång · Affisch / Flyer · Anime / Manga · Cyberpunk/Sci-Fi

1105.1K
Neon Dream City preview image 1

Av Liz Roberts

Neon Dream City

Speltillgång · Affisch / Flyer · Cyberpunk/Sci-Fi · Illustration

39309
Dark Cyber Elf With Crimson Blade preview image 1

Av Eris Create Lab

Dark Cyber Elf With Crimson Blade

Speltillgång · Affisch / Flyer · Anime / Manga · Cyberpunk/Sci-Fi

39284
Crowded Night Office Tower preview image 1

Av serein

Crowded Night Office Tower

Affisch / Flyer · Speltillgång · Isometrisk · Cyberpunk/Sci-Fi

237.8K